Reklama
  • Czwartek, 23 lutego (15:00)

    Operować haluksy czy nie?

Z powodu haluksów mam zdeformowane stopy. Zastanawiam się nad operacją, ale koleżanki mnie zniechęcają. Podobno jest bardzo bolesna, trudno się po niej wraca do formy, a haluksy i tak odrastają. Może ktoś ma już za sobą taki zabieg? Warto mu się poddać, czy też lepiej poszukać innej terapii? Barbara z Konina

Reklama

Magdalena z Łodzi: Proszę się poważnie zastanowić nad tą operacją. Mimo cierpienia po zabiegu i poniesienia wysokich kosztów, Pani stopa już nigdy nie będzie taka, jak była. Ja miałam robioną operację metodą Scarf. Nowatorską – jak zapewniał mnie chirurg – po której nie dojdzie już do deformacji.

Tak jak podobno bywa czasem po zabiegach przeprowadzanych tradycyjnymi metodami. Co w moim przypadku oznaczało plastykę tkanek miękkich, przecięcie kości śródstopia i stabilizację jej fragmentów za pomocą tytano wych śrub – implantów. A potem specjalny but pooperacyjny, który musiałam nosić przez 6 tygodni. Wprawdzie rany ładnie się zagoiły, ale co z tego. Operowa na stopa stała się grubsza.

Zrobiło mi się tak wysokie podbicie, że – chociaż jestem już 4 miesiące po zabiegu, na zoperowanej stopie mogę nosić tylko domowe bambosze. A ja nie wyobrażam sobie chodzenia w takich butach!

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.