Reklama
  • Poniedziałek, 6 marca (13:10)

    By reumatyzm nie dokuczał

Nie tylko sanatoryjna borowina i fizykoterapia przynoszą ukojenie. Przy bólach reumatycznych bezcenne są regularnie stosowane domowe zabiegi. Proponujemy maść z arniką i gorczycowe okłady.

Arnika Ekstrakty z arniki dobrze wchłaniają się przez naskórek, dlatego maści, kremy i nalewki   są tak skuteczne. Zioło ma właściwości przeciwreumatyczne i przeciwzapalne.

● Arnikowa nalewka do nacierania: dwie łyżki kwiatów arniki wsyp do słoika i zalej 0,5 l spirytusu 70%. Naczynie zakręć odstaw na 10 dni w ciepłym miejscu. Następnie przecedź i przechowuj w ciemnej szafce. Nacieraj bolące stawy i mięśnie nie dłużej niż 10 dni (tuż przed nacieraniem natłuść skórę).

Reklama

Uwaga! Arnika nie powinna być przyjmowana doustnie, może być przyczyną zatruć! Nie należy też robić z niej okładów na uszkodzoną skórę.  Gorczyca biała Jej nasiona wytwarzają pole magnetyczne, które łagodzi bóle reumatyczne i zwyrodnieniowe. Zdolność tę gorczyca zachowuje przez cztery lata, potem należy kupić nową (dostępna w internecie i w sklepach z nasionami, 4 zł/kg).

● Wsyp nasiona do woreczka i przykładaj na bolące miejsca dwa razy dziennie po 10 minut, stopniowo wydłużając ten czas do 30 minut przez 7-10 dni.

● Wsyp do miski nasiona gorczycy i zanurz w niej bolące stopy lub dłonie na ok. 15 minut. Uwaga! Pole magnetyczne wytwarzane przez gorczycę zmniejsza poziom cukru we krwi, ta kuracja nie jest więc zalecana cukrzykom.

100 rad

Zobacz również

  • Trzaskanie, opuchlizna, pobolewanie, sztywność – to wszystko mogą być sygnały, że coś im dolega. Nie ma co liczyć, że to samo minie i kolana się „rozchodzą”. Im szybciej o nie odpowiednio... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.