Reklama
  • Wtorek, 22 listopada 2016 (11:05)

    Bolesna ostroga

Od kilku miesięcy cierpię na ostrogę piętową. Żadne środki farmakologiczne nie łagodzą bólu. A ja, ze względu na stwierdzoną chorobę nowotworową, nie mogę poddać się fizykoterapii. Może ktoś z Czytelników zechce podpowiedzieć mi, w jaki sposób mogę zmniejszyć przykre dolegliwości?

Reklama

Udało mi się pozbyć ostrogi piętowej za pomocą dwóch sposobów. Po pierw sze stosować za częłam żel do stóp o nazwie Biszofit Połtawski. Biszofit to koncentrat elementów mineralnych, które powstały w wyniku wyparowania wód prehistorycznego morza. Wydobywa się go z głębokości 2,4 km w Rejonie Połtawskim na Ukrainie.

Wskazaniem do jego użycia są pęknięcia skóry, nagniotki, odciski oraz ostrogi piętowe. W internecie kosztuje ok. 20 zł. Po drugie – moczyłam regularnie stopy w wywarze ze słomy owsianej z dodatkiem Soli Ciechocińskiej.

Przepis odnalazłam po latach w gazecie. Dobrą wiązkę słomy owsianej należy zalać zimną wodą, zagotować pod przykryciem, odstawić na kilka minut. Do jeszcze ciepłego, przecedzonego wywaru dodać garść soli, moczyć stopy około 20 minut. Słomę owsianą kupić można w sklepie zielarskim lub nabyć u rolnika.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Wiele z nas myśli na przykład, że to choroba spowodowana moczeniem rąk w zimnej wodzie... Nasz specjalista wyjaśnia, jak jest naprawdę! więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.