Reklama
 • Piątek, 21 listopada 2014 (12:05)

  Najczęstszą przyczyną bólu jest wychłodzenie okolic krzyża, bioder czy barku. Reaguj natychmiast!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 19 listopada 2014 (08:00)

  Obrzęk stawu i trudności z poruszaniem mogą się pojawić nagle...Aby ustalić przyczynę bólu, należy zrobić RTG i USG stawu biodrowego.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 5 listopada 2014 (12:05)

  Owoce te są najlepszym roślinnym źródłem wapnia. W dwóch dużych, świeżych figach znajduje się tyle wapnia, ile w jednej szklance mleka. Dlatego te egzotyczne przysmaki powinny znaleźć się w diecie dzieci, chorych na osteoporozę oraz kobiet przechodzących menopauzę. Ponadto warto wiedzieć, że suszone figi zawierają dużo błonnika pokarmowego, dzięki czemu usprawniają perystaltykę jelit i zapobiegają zaparciom.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 5 listopada 2014 (08:00)

  Zwano ją dawniej chorobą bogaczy i królów. Bo odkładaniu się w stawach kryształków kwasu moczowego sprzyja nadmiar alkoholu, cukru i mięsa.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 4 listopada 2014 (12:01)

  Atakuje osoby w każdym wieku. To nieprawda, że nic się nie da zrobić. Leczenie jest coraz skuteczniejsze

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 4 listopada 2014 (08:05)

  Jeśli leczenie dobrze rokuje, można starać się w ZUS o turnus rehabilitacyjny. Wtedy nie tylko pobyt, ale i podróż są za darmo.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 30 października 2014 (15:00)

  Od niedawna mam wszczepiony staw biodrowy. Czy mogę normalnie pływać i tańczyć? Elżbieta z Ełku

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 23 października 2014 (15:05)

  Płaskostopie zwykle można dostrzec i skorygować w dzieciństwie. Bywa jednak, że problem zaczyna się w życiu dorosłym. Jak go rozpoznać?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 22 października 2014 (08:05)

  Większości z nas reumatyzm kojarzy się z chorobami ludzi w podeszłym wieku. Nic bardziej błędnego! Reumatyzm to choroba, która ma wiele odmian. Jedną z nich jest Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS). W jej wyniku układ odpornościowy produkuje przeciwciała skierowane przeciw własnym tkankom i zaczyna je niszczyć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 20 października 2014 (13:05)

  Mam 80 lat. Od kilkudziesięciu lat cierpię na zwyrodnienia kręgosłupa, kolan, bioder, ramion i innych stawów. Na dodatek z tyłu kolan robią się takie poduszki, a na podeszwach stóp coś kłuje mnie, jakbym chodziła po drobnych ostrych kamyczkach. Jest mi stale zimno w palce u nóg. Bardzo mi to przeszkadza, w butach nie mogę chodzić, a chodząc boso się przewracam. Stosowałam różne maści, brałam tabletki, które zamiast pomagać szkodziły na żołądek, jelita, wątrobę. Janina, Strzelce Krajeńskie

  Czytaj więcej Komentarzy:0