Reklama
 • Poniedziałek, 30 czerwca (13:05)

  Kilkanaście młodych pędów sosnowych lub 2-3 garście igliwia włóż do garnka i zalej 2-3 litrami wody. Przykryj i gotuj na małym ogniu ok. 10 min. Następnie odstaw na 15 min i przecedź do wanny wypełnionej wodą (o temperaturze ok. 37ºC) do 1/3 jej wysokości. Pozostań w takiej kąpieli 10-20 min. Ką piel ma działanie moczopędne i uspokajające, zmniejsza także bóle reumatyczne.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 27 czerwca (12:05)

  List nadesłała Elżbieta Łączyk (59 l.) ze Strzelec Opolskich. Cierpię na ból stawów. Ulgę przynosi mi nacie- ranie nalewką z agawy. Trzy rozgniecione liście agawy zalewam spirytusem (100 ml), odstawiam na dwa tyg. Smaruję bolące miejsca kilka razy dziennie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 24 czerwca (14:00)

  Chcesz, by Twoja skóra była miękka i delikatna? Pragniesz wzmocnić swoją odporność i zminimalizować objawy męczącej alergii? W tym wszystkim pomoże Ci niezwykła roślina!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 19 czerwca (08:05)

  Ortopedzi stosują nowe metody, które skutecznie ratują chore stawy. Ponadto nie wymagają skomplikowanej operacji.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 17 czerwca (11:00)

  Od pół roku choruję na zapalenie rozcięgna podeszwowego. Na początku choroby brałam dużo leków przeciwzapalnych. Miałam też robione zabiegi: laser, tens, pole magnetyczne, jonoferezę, ultradźwięki (w sumie ok. 90). Przeszłam terapię manualną i nosiłam szynę. A teraz chodzę na rehabilitację. Ale noga wciąż mnie boli! Dlaczego? Lekarz powiedział, że została mi jeszcze operacja. Jakie są szanse, że zabieg mi pomoże? Czy będę mogła potem pracować (jestem magazynierką)? Jolanta (40 lat), Lublin

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 16 czerwca (13:00)

  Od pewnego czasu często boli mnie kolano (np. przy schodzeniu po schodach). O czym to świadczy oraz jak mogę sobie pomóc? Zuzanna, 50 lat, Warszawa

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 16 czerwca (12:05)

  W ładną pogodę aż miło powysilać się na świeżym powietrzu. Ale rób to bez szkody dla zdrowia!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 16 czerwca (12:05)

  Na pierwsze przejażdżki najlepiej wybierz płaski teren i szerokie, równe, dobrze ubite ścieżki. Wtedy łatwiej o komfortową i bezpieczną jazdę!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 5 czerwca (10:05)

  Guzki (zwykle niebolesne) rosnące w rejonie stawów II, III i IV palca to zmiany zwyrodnieniowe (guzki Heberdena lub Boucharda). Co robić? Jeśli guzek powiększa się, przykładaj okład z lodu i rozmasowuj palec. W przypadku zmian bolesnych może pomóc krioterapia. Jeśli pojawia się więcej guzków, idź do ortopedy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 4 czerwca (15:05)

  Ból krzyża, opuchnięte stawy, sztywność stawów – to częste dolegliwości reumatyczne. 1 ły- żeczkę korzenia czarciego pazura zalej 1/2 filiżanki wrzątku. Od- staw na noc. Przecedź i pij przed posiłkami filiżankę naparu. 50 g siekanych liści rozmarynu zagotuj w 1 l wody. Chłodny odwar wlej do wanny wypełnionej wodą. Kąp się 15 minut.

  Czytaj więcej Komentarzy:0