Reklama
 • Wtorek, 29 kwietnia (10:05)

  Najczęstsze przyczyny urazów nadgarstka to osteoporoza, praca przy komputerze i kontuzje sportowe.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 kwietnia (10:05)

  Zazwyczaj złamania i kontuzje są skutkiem upadku. Co możemy zrobić, żeby do tego nie dopuścić?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 28 kwietnia (10:05)

  Po preparaty usprawniające stawy warto sięgnąć profilaktycznie - zanim jeszcze ruch zacznie sprawiać ból. Pięćdziesięciodwuletnia pani Maria zgłosiła się do poradni ortopedycznej z powodu bólu prawego biodra, który dokuczał jej już od paru miesięcy, a ostatnio uległ znacznemu nasileniu. O ile początkowo odczuwała dolegliwości tylko po dłuższym staniu i chodzeniu, teraz zaczęły pojawiać się przy coraz krótszych dystansach. Największy problem sprawiało pacjentce wstawanie z krzesła i chodzenie po schodach.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 23 kwietnia (12:05)

  Zabiegi rehabilitacyjne i ćwiczenia zacznij jak najwcześniej, a powstrzymasz deformację stopy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 18 kwietnia (15:05)

  Chorobę tę kojarzymy z opuchlizną dużego palca u stopy... Warto więcej o niej wiedzieć, by lepiej jej zapobiegać.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 18 kwietnia (15:05)

  Zdaniem specjalistów, prawie... 3 mln osób w naszym kraju powinno zbadać swoje kości. Skąd u nas plaga osteoporozy?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 17 kwietnia (12:05)

  Bóle krzyża, opuchnięte stawy, sztywność w kolanach to częste dolegliwości reumatyczne. By je złagodzić, 1 łyżeczkę korzenia czarciego pazura zalej 1/2 filiżan ki wrzątku. Odstaw na całą noc. Przecedź. Pij przed posiłkami 1 filiżankę zimnego napoju. 50 g drobno posiekanych liści rozmarynu wsyp do 1 l zimnej wody i zagotuj. Odstaw na 30 min, przecedź. Odwar wlej do wanny wypełnionej wodą i zanurz się na 15 min. Nie stosuj w ciąży, przy nadciśnieniu i chorobach nerek.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 17 kwietnia (12:05)

  Gdy czujesz ból w stawach, zwykle od razu myślisz, że to skutek długiego siedzenia, noszenia za ciężkich toreb, pracy w ogródku... Tymczasem powodów bólu może być znacznie więcej. Niektóre nie przyszłyby ci nawet do głowy. Wiosną dolegliwości mogą się nasilać. Powodem może być np. zmienna pogoda. Warto więc wiedzieć, co może być przyczyną bólu i jak sobie poradzić z problemem, by mieć sprawne i zdrowe stawy na wiosnę i przez cały rok. Każdy dodatkowy kilogram ponad normę zwiększa obciążenie sta

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Czwartek, 17 kwietnia (10:00)

  Pięćdziesięcioletnia pani Agata skierowana została do poradni ortopedycznej z powodu bólu kolan. Dolegliwości pojawiły się rok wcześniej. Początkowo niewielkie i rzadkie, nasilały się w trakcie poruszania się. Później zaczęły pojawiać się tuż po rozpoczęciu ruchu i ból stawał się coraz silniejszy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 17 kwietnia (08:00)

  Gdy na wiosnę dokuczają mi bóle w stawach dłoni, biorę dwie łyżki drobnych, najlepiej niepolerowanych bursztynów i wsypuję je do butelki. Zalewam szklanką spirytusu. Odstawiam na dwa tygodnie, a gdy nalewka nabierze złocistego koloru, wcieram ją przez chwilę w bolące stawy. Stosuję codziennie, przez całą wiosnę. Karolina z Bydgoszczy

  Czytaj więcej Komentarzy:0