Reklama
 • Wtorek, 11 czerwca 2013 (13:06)

  Noszenie stabilizatora wskazane jest w czasie powrotu do zdrowia po urazie. Lekarze zalecają także jego użycie w czasie sportów bądź czynności obciążających staw kolanowy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 10 czerwca 2013 (15:09)

  O osteopenii lub osteoporozie.Sprzyjają one grubieniu tkanki łącznej okolicy karku; o zmianach zwyrodnieniowych w obrębie 7 kręgu odcinka szyjnego kręgosłupa; o zaburzeniach hormonalnych, np. nadczynności tarczycy i związanymi z nią niedoborami estrogenów. Co robić? Badanie krwi i moczu, profil hormonalny, hormony tarczycy, rentgen lub tomografię.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 3 czerwca 2013 (11:44)

  Od dawna cierpię na zapalenie korzonków nerwowych. Jak sobie radzić, gdy łapią mnie silne ataki bólu? - pyta Stanisława ze Szczecina.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 3 czerwca 2013 (11:43)

  Stawy starzeją się wraz z nami – to proces w pełni naturalny. Ale gdy zwykłe ruchy zaczynają sprawiać nam ból, mamy już do czynienia z chorobą zwyrodnieniową. Ta powszechna przypadłość nęka połowę osób, które skończyły 40 lat, i z czasem potrafi zmienić jesień życia w koszmar. Przed degeneracyjnymi zmianami można się chronić.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (13:48)

  Przygotuj miksturę na reumatyzm. Do litrowego słoika wsyp drobno pokrojone koszyczki słonecznika, 50 g wiórków szarego mydła i wlej pół litra 40-proc. wódki. Całość dokładnie wymieszaj, zamknij i odstaw w oświetlone miejsce na 9 dni. Po tym czasie ponownie wymieszaj, przeciśnij przez czystą gazę lub ściereczkę. Nacieraj bolące stawy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:28)

  Jeśli dokucza ci ból kolan, łokcia, stawów biodrowych albo masz np. problemy z kręgosłupem, wypróbuj tabletki zawierające siarczan glukozaminy (budulec tkanki kostnej). Substancja ta zapobiega osłabieniu i zwyrodnieniu chrząstki stawowej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:20)

  Jakie są objawy? Czujesz ból i mrowienie podczas chwytania przedmiotów. Nie możesz zacisnąć dłoni i upuszczasz trzymane przedmioty. Przyczyną jest tzw. zespół cieśni nadgarstka. Kiedy się pojawia? Gdy pracujesz przy komputerze i w nocy (masz wtedy kłopoty z zasypianiem, budzisz się z bólu). A także gdy chcesz zgiąć nadgarstek, np. podczas prowadzenia samochodu czy wiązania sznurowadeł. Jak je leczyć? Zrób przerwę i przez 2 tygodnie nie używaj myszki komputerowej. Zgło

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:17)

  Moja 60-letnia mama choruje na reumatoidalne zapalenie stawów. Jestem bardzo do niej podobna. Czy mogłam odziedziczyć tę skłonność? Co robić, by nie chorować? Mam 38 lat i żadnych objawów. Anna z Rybnika

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:17)

  Cieśń nadgarstka to ucisk nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka. Występuje głównie u osób wykonujących prace manualne - pracę przy komputerze lub na taśmie produkcyjnej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 29 maja 2013 (10:16)

  Ścięgno Achillesa jest największym i najsilniejszym ścięgnem naszego ciała, u sprawnych osób potrafi wytrzymać obciążenie aż do 350 kg.

  Czytaj więcej Komentarzy:0